דוכני מכירה

 

חברת בני חיים פיליבה מתמחים משנת 1948 בתכנון, ייצור, ואספקה של דוכני מכירה. דוכנים למכירה נחשבים לחנות ואף משמשים כתחליף לחנות, כתוספת לחנות קיימת או כחנות נקודתית זמנית שבה מוכרים מוצרים ושירותים שונים שאינם דורשים מלאי גדול.

 

דוכני מכירה מיועדים למכירת מוצרים שונים ונמצאים בעיקר בקניונים. לרוב דוכני המכירה נתפסים על ידי הקונים כחנויות שניתן לרכוש בהם מוצרים זולים יותר, גם אם המצב לא בהכרח כזה, זה מייצר קנייה מיידית ולא מתוכננת, שנובעת מרגש חזק של הלקוח לחוות חווית קנייה מהירה, כפית לא יקרה מידי. דוכני מכירות בקניונים תופסים תאוצה במתחמי בילוי וקנייה שונים בארץ ובחו"ל מאחר והם נהנים מיתרונות רבים.   

 

היתרונות של דוכני מכירות

 

דוכני מכירות בקניון מועדפים יותר ויותר על ידי חברות ועסקים קטנים, והסיבות לכך הן:

 

  1. עלות נמוכה של הקמת דוכן מכירות ביחס לחנות.
  2. עלות שכירות נמוכה - מדובר בשטחים קטנים לרוב בין 9 ועד 16 מ"ר ולכן עלות ההשכרה נמוכה משמעותית מחנות.
  3. אופציה לנייד את המתחם: במידה והמתחם לא עונה על הציפיות מסיבות כאלו ואחרות, ניתן להעביר אותו למקום אחר.
  4. הימצאות בציר ההליכה של הקונה: המאפשרת חשיפה מלאה כמעט של היצע המוצרים בלי שהקונה ביצע החלטה מודעת "להיכנס לחנות", מה שכרוך בדרך כלל בסטייה ממסלול ההליכה, עצירה לשם הצצה בחלון הראווה, כניסה לחנות ושיטוט בה. הדוכן - "על הדרך", והחשיפה למוצרים "כבדרך אגב" מאפשר חשיפת מוצר מסוים גם ללקוח שלא תכנן לרכוש אותו.
דוכני מכירה - לחנות ירקות
דוכני מכירה לעיתונים
דוכני מכירה בקניון

דגשים בנוגע לדוכני מכירה בקניון

 

מנגנון הנעילה של דוכני מכירה

 

כשאתם מנהלים דוכן מכירה משלכם בקניון או בכל מקום ציבורי אחר, ישנם כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון, מכיוון שמדובר בדוכן מכירה ולא בחנות עם דלתות, אתם צריכים שיהיה לכם מנגנון נעילה איכותי, כשתסיימו תוכלו לנעול את הדוכן ולחיות בשקט בלי חששות לגניבות. כל זה צריך להיות חלק מהתכנון הראשי שלכם, שלא יווצר לכם בעיה תפעולית לאחר שכבר פתחתם את הדוכן.

 

ישנם מגוון פתרונות החלק מברזנט, לוחות משתלבים, או פרגוד ננעל. מכיוון ששטח הדוכן הוא יחסית קטן יש לוודא שתכנון מנגנון הנעילה לא ייקח מקום למוצרים, ושבסוף היום תוכלו להכניס את כל המוצרים אל תוך הדוכן מבלי מאמץ ולנעול בקלות ובמהירות. 

דוכני מכירה
דוכני מכירה - חמוצים
דוכני מכירה - מדפים

תכנון דוכן מכירה לאחסון ותצוגת המוצרים

 

כשיש לכם חנות אז יש לכם מרחב תמרון, תוכלו לשים מוצרים הנמכרים יותר קדימה, ואלו שפחות אחורה, וכדומה. אבל כשמדובר בדוכן קטן אין לכם מרחב תמרון, היום קונים רוצים לראות תמיד מוצרים חדשים, צבעים חדשים, דגמים חדשים, לקוחות שראו פעם אחת את הדוכן, ובאו בפעם השנייה וראו שאין התחדשות, ושישנם בדוכני המכירות את אותם מוצרים, הם לא יבואו פעם שלישית כי הם יסיקו שאותם מוצרים נמצאים שם. 

 

ולכן אתם חייבים לחדש תמיד, ולהביא מוצרים חדשים, בשביל כך צריך מקום, ומכיוון שמדובר בדוכן ואין הרבה מקום, צריך לתכנן את זה בצורה אפקטיבית מראש, שתוכלו להציג כמה שיותר מוצרים בצורה הטובה ביותר שיעשו חשק לקנות. 

 

אנשים לא יקנו מוצר אם הוא מכוסה ורואים רק חצי ממנו, זה לא נראה טוב, זה לא מגרה אותם לקנות. כמו שאמרנו לעיל, אנשים לא דווקא קונים את מה שהם צריכים, אלא בהחלטה רגעית הם קונים את מוצרים שנראים להם טוב בעין. ישנם מגוון פתרונות מודולאריים שיאפשרו לכם להציג ואף לאחסן את כל המוצרים הקיימים שלכם, ואף מוצרים נוספים חדשים שתביאו בעתיד, על ידי הגדלה של תאים, הכנה להגדלת שטח התצוגה, ועוד.   

 

בני חיים פיליבה מספקים פתרונות למאות דוכנים ובתי עסקים בכל רחבי הארץ, מעוניינים בייעוץ חינם? התקשרו עכשיו >>

053-9426056

 

אולי יעניין אותכן לקרוא גם על סטדנים, סטנד לשולחן, סטנד לקופה

לחצו על הטלפון והתקשרו אלינו

053-942-6056​

הגפן 6 פארק המאה | info@filiba.co.il